logoLong logoShort
accessibility icon
szkołainnowacje pedagogiczneFive o’clock tea with land surveying

Innowacja pedagogiczna w nauczaniu geodezji oraz języka angielskiego

Tytuł: "Five o’clock tea with land surveying"

Autorzy: Justyna Duch, Monika Piskorz-Joniec

Czas realizacji: 10.2020 r. - 06.2021 r.

Rodzaj innowacji: metodyczna

Opis innowacji:

W ramach innowacji będą prowadzone raz w miesiącu zajęcia dla uczniów klasy drugiej i trzeciej technikum geodezyjnego. Zajęcia będą miały formę luźnych spotkań przy herbatce i będą poświęcone poznawaniu i utrwalaniu słownictwa technicznego w języku angielskim. Wszystkie słówka i zwroty, z danego zagadnienia, będą gromadzone w chmurze i udostępniane uczestnikom projektu. Uczniowie będą mieli również możliwość rozwijania swoich zainteresowań dzięki atrakcyjnym metodom aktywizującym oraz technikom multimedialnym, jako że innowacja przewiduje zastosowanie nauczania komplementarnego czyli blended learning. Efektem finalnym całego projektu będzie opracowanie geodezyjnego słowniczka polsko-angielskiego, który zostanie udostępniony wszystkim uczniom technikum geodezyjnego.

Cel innowacji:

Celem innowacji jest rozbudzenie pasji związanej z nauką języka obcego poprzez pokazanie praktycznych aspektów jego zastosowania oraz tego, jak duże znaczenie ma znajomość języka angielskiego zawodowego we współczesnym świecie. Udział w projekcie pomoże uczniom w rozwijaniu kompetencji językowych na wszystkich płaszczyznach, szczególnie umiejętności mówienia i słuchania w języku angielskim, posługując się słownictwem branżowym. Pomoże utrwalić i ugruntować wcześniej zdobyte umiejętności i wiadomości z zakresu geodezji oraz wpłynie motywująco na dalszą naukę przedmiotów zawodowych.